Ürkmez Plaj Beach

 Ülkemizin geniş ve en temiz kumsallarından bir tanesi olarak Ürkmez Sahil bilinmektedir. Yaklaşık 6-7 kilometre uzunluğunda bir kumsalı bulunmaktadır. Kışın her ne kadar az nüfuslu bir yer olsa da yaz aylarının vazgeçilmeyen bölgelerindendir Ürkmez Sahili.  Birçok kişi tarafından küçük bir yer olarak görülse de sırf bu bölge için bile yaz aylarını burada geçiren çok ciddi sayıda iş yerleri, mekân sahipleri bulunmaktadır. Buradan da yazın ne kadar yoğun bir turist ağırlığı aldığını anlayabilirsiniz. Ilık bir mevsim kuşağı olduğundan dolayı yılın neredeyse 7-8 ayı içerisinde bu bölgede denize giren insanları görmeniz mümkündür. Doğa yürüyüşü yapmayı seven kişilerin de fazlasıyla seveceği bir yerdir ürkmez Sahili, Ürkmez bölgesi sebebi ise İzmir’e bağlı, doğası zengin yerlerinden birisi olmasıdır.

 

Ürkmez sahilinin akşamları da bir başka olmaktadır. Ürkmez plajı, koyları sahilleri tarafında çok sayıda kafe, pub, eğlence alanları bulunmaktadır. Buda bu bölge de akşam hayatının daha enerjik, daha hareketli geçmesine sebep olmaktadır. Çok güzel loş ışıklı mekânlarda vardır. Siz değerli okurlarımızın burada akşam yemeği yemesini, sevdikleriniz ile birlikte güzel vakitler geçirmenizi öneririz. Ürkmez koyları Gerçekten güzel ve görülmeye değer yerler listesindedir Ürkmezler Sahili. Denizinin şeffaflığı, temizliği. Kumsalının tertemiz ve taşsız olması. Ürkmez denizi hatta öyle bir temizlikten bahsediyoruz ki bu kumsalda gözünüz kapalı, gönül rahatlığıyla yalın ayak gezebilirsiniz bile bu derece temiz bir kumsal alanından bahsediyoruz.

Ürkmez Sahili
Ürkmez Sahili

Ürkmezler plajını, sahilini değerli kılan ve turistlerine her yıl daha çok heyecan, mutluluk veren olaylarından bir tanesi de her yıl düzenlenen su sporları olmaktadır. Her çeşit su sporunu burada görmeniz mümkün. Ve artık bunu gelenek haline getirmişler bu da her yıl sırf bu yüzden bile buraya turist ziyareti olmasının en güzel nedenlerinden bir tanesi olarak görülmektedir. Su sporlarına hem ürkmez sakinleri tarafından hem de yerli, yabancı turistler tarafından oldukça ilgi gösterilmektedir.
Peki, ürkmezler bölgesine geldiniz ve plajlarından artık biraz çıkıp, etrafında olan doğa harikalarını, bölgenin önemli yerlerini gezip, keşfetmek istiyorsanız, haydi gelin siz değerli okurlarımız için küçük bir gezilecek yerler listesi hazırlayalım.

Ürkmez Plaj Beach
Ürkmez Plaj Beach

Ürkmezler Bölgesine Geldiğinizde Gezilecek Yerler

Ürkmezler bölgesi gerçekten gerek konumu olarak, gerek burada yatmakta olan tarihi yapıları bakımından oldukça önemli bölgelerimizdendir. Çok eski tarihlere dayanıp, bu tarihlere günümüzde hala ev sahipliği yapan nadir bölgelerimizden biridir ürkmezler bölgesi  Antik kentlerden, bilinen barajlarından, ünlenmiş plajlarından birçok şeye kadar gezip görmeniz gereken yerleri vardır. Haydi, siz değerli okurlarımız için bunları liste haline getirelim.

Lebedos antik kenti, ürkmezler barajı, İpekkum plajı, Sığacık kalesi, akkum plajı, Teos marina bu yerler ürkmezler bölgesi veya yakınına geldiyseniz muhakkak gidip, görmeniz gereken yerlerdir. Ürkmez sahili gerçekten de zengin yerlerimizden birisidir, kıymetini bilmeli ve vaktimiz varken buranın tadını çıkarmalıyız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir